Топ новини Тенис

За яд! Мъри пропиля цели седем мачбола и отпадна на старта в Париж

Британецът определено има за какво да съжалява

Бившият номер 1 в света Анди Мъри (Великобритания) пропусна седем мачбола и отпадна в първия кръг на турнира по тенис от сериите "Мастърс" във френската столица Париж с награден фонд 2 603 700 евро.

Мъри, който участва с "уайлд кард", загуби от "щастливия губещ" от квалификациите Доминик Кьопфер (Германия) с 4:6, 7:5, 6:7(9) за близо три часа игра.

Британецът имаше проблем със сервиса си, направи 9 двойни грешки, 36 непредизвикани и записа едва 49 процента спечелени точки от първи сервис.

Мъри загуби първия сет и изоставаше с 3:5 във втория преди да спечели четири поредни гейма и да изравни резултата.

В решителната трета част Кьопфер спаси два мачбола в десетия гейм и още пет в тайбрека, в който изоставаше с 4:6, но успя да обърне. След 9:9 германецът взе две поредни точки и затвори двубоя.

Мъри първоначално трябваше да играе с американския квалификант Дженсън Брууксби, който обаче се отказа заради болни в корема и беше заменен в схемата от Кьопфер.

Напред в турнира продължава Лоренцо Музети (Италия), който елиминира Ласло Джере (Сърбия) с 4:6, 7:6(5), 6:4.

Номер 12 Пабло Кареньо Буста (Испания) постигна успех над Беноа Пер (Франция) с 6:3, 6:4.