Топ новини Извънредни новини Бундеслига Лига 1 Шампионска Лига

ПСЖ се справи с Дортмунд

Французите са на 1/4-финал в Шампионската лига

ПСЖ се класира за четвъртфиналите в Шампионската лига, побеждавайки Борусия Дортмунд с 2:0 в осминафинален мач-реванш. Така „принцовете“ продължават напред с общ резултат 3:2 от двата двубоя.

Момчетата на Томас Тухел изиграха много добро първо полувреме на празния стадион "Парк де Пренс", откривайки резултата чрез Неймар в 28-ата минута.

Малко преди паузата бекът Хуан Бернат влезе в ролята на необичаен голмайстор, доближавайки своите до класиране напред. За кратък период от време германците бяха в подем, но не стигнаха до чисто голово положение.

През второто полувреме Борусия Дортмунд беше много по-активен, а ПСЖ - необичайно пасивен. В играта на вестфалци обаче липсваше острота и те отпаднаха от турнира напълно заслужено, като новата звезда на тима Ерлинг Халанд направи най-слабия си мач с фланелката на Борусия.