Топ новини Извънредни новини Висша Лига

Манчестър Юнайтед разгроми Челси в дербито от Англия

Маркъс Рашфорд вкара два гола

Манчестър Юнайтед разгроми с 4:0 у дома Челси в дербито от първия кръг на Висшата английска лига.

Двубоят на "Олд Трафорд" започна изненадващо и лондончани първи имаха шанс да открият резултата. В четвъртата минута Тами Ебрахам шутира, но топката срещна гредата зад Давид де Хеа.

В 17-ата минута Курт Зума извърши нарушение срещу Маркъс Рашфорд в наказателното поле и английският национал реализира лесно при удара от бялата точка.

Пет минути преди края на първата част отново гредата спаси Юнайтед след шут на Емерсон.

През втората част "червените дяволи" имаха пълно превъзходство и в 65-ата минута Антони Марсиал се разписа за 2:0 след асистенция на Андреас Перейра.

Само две минути по-късно Рашфорд покачи аванса на домакините на три гола след пас на Пол Погба.

Резервата Даниъл Джеймс се разписа с точен удар за крайното 4:0, възползвайки се от ново точно подаване на звездата Погба, който остава в Юнайтед и през настоящия сезон.

В двубоя дебютираха новите попълнения на домакините Арън Уан-Бисака, Хари Макгуайър и Даниъл Джеймс. Резервата Кристиан Пулишич също записа първи минути като футболист на "сините".