Топ новини Извънредни новини Първа лига

Левски удари Славия и е лидер

"Сините" спечелиха с 2:0

Левски се наложи над Славия с голове през второто полувреме и излезе начело в класирането на efbet Лига. За крайното 2:0 се разписаха Фелипе Нашименто и Станислав Иванов, а новите три точки увеличиха актива на сините на 23. Лудогорец има 21 на 2-ото място и утре е домакин на новака Арда.

"Сините" започнаха по-активно и в първия четвърт час имаше четири добри атаки, при две от които Станислав Иванов и Найджъл Робърта създадоха напрежение пред Петков. След това играта се успокои за 15-ина минути, а в 32-ата минута Мартин Райнов се размина с гола на метри от голлинията след центриране на Франко Мазурек. Пробив на Паулиньо беше изчистен в корнер, а в 39-ата минута Найджъл Робърта имаше претенции за дузпа, но на повторенията се вид, че топката е ударила Милен Гамаков в гърба.

В 53-ата миунта Славия по чудо оцеля като Франко Мазурек пропусна да вкара. Веднага след това топката отиде у Станислав Иванов. Младият нападател не успя да се възползва от подаване на Робърта и от 10 метра прати топката край гредата.

Двата отбора се бюха вкопчили до 73-ата минута, когато Фелипе Нашименто откри резултата. Той беше изведен на добра позиция и копна топката над вратаря Петков за 0:1. Сините нанесоха своя удар само след 7 минути, когато хванаха Славия на контраатака. Станислав Иванов навлезе в наказателното поле и прониза за втори път Георги Петков- 0:2. Той открадна топката от Венцислав Бенгюзов, напредна и без да се бави прати топката в мрежата.

В ответната атака играчите на Славия имаха претенции за дузпа, но такава нямаше. В ответната атака и Паулиньо искаше дузпа след единоборство с Патев, но съдията не реагира.

В 87-ата минута Славия можеше да се върне в мача, след като Галин Иванов беше изведен сам срещу вратаря, но стреля слабо и Миятович улови. Минута по-късно Давид Муньос се размина след подаване от корнер с най-чистата възможност, от 2 метра изпращайки топката в аут.